Новини конгресу Європейської асоціації серцевого ритму 2016

cardiostim2016_escardio-News

В перший день конгресу CARDIOSTIM (8-11 червня, Ніцца, Франція) відбулася презентація «позитивного» дослідження щодо перкутанного закриття вушка лівого передсердя (ЛП).

Унікальність дослідження не тільки в тому, що воно показало переваги методу, а й дозволило виділити групу пацієнтів, що отримають найбільшу користь від втручання.

До дослідження ввійшло 77 пацієнтів відібраних багатопрофільною командою. Середній вік – 76 років, середній бал за шкалою CHA2DS2-VASc – 4.

Покази для імплантації: внутрішньочерепна кровотеча (55%), шлунково-кишкова кровотеча (19%), масивна носова кровотеча, церебральна амілоїдна ангіопатія, судинні мальформації (26%). 42 пацієнтам була виконана процедура. Після виписки, 6 місяців вони отримували подвійну антиагрегантну терапію з переходом на монотерапію. За 120-денний період спостереження у 1 пацієнта стався інсульт, у 3- кровотечі та 1 особа з гіпертрофічною кардіоміопатією померла раптово.

Що дозволило авторам зробити висновок: детальний уважний підбір цільової групи веде до високих результатів та низького ризику ускладнень.

Коментар Др. Мандрола: “це дослідження ставить за мету впровадження інновацій за умови високого профілю безпеки для пацієнта. Я не приймав результатів дослідження Watchmann. Чому ми маємо використовувати пристрій, який не показав переваг кінцевих точок в добре спланованому дослідженні. Але ми мусимо запропонувати щось пацієнтам високого ризику, яким протипоказана антикоагуляція. Власне закриття вушка передсердь могло б нам допомогти. А ця група пацієнтів була просто виключена з попереднього дослідження.”

Джерело…

Share