Антиагреганти та онкологічні ризики.

oral-antiplatelet-300x200

Не підтверджено будь якого зростання смертності чи онкологічних захворювань при вживанні клопідогрелю.

6 листопада 2015 оприлюднили інформаційний контент від FDA: при використанні подвійної антитромбоцитарної терапії(аспірин+клопідогрель)не відмічено ні зростання ні зниження рівня загальної смертності прогягом року серед пацієнтів зі ССЗ чи тих хто має ризик розвитку цих захворювань; терапія не впливає на ризик розвиток раку чи онкологічної смерті загалом.

Така заявка зроблена на основі аналізу дослідження DAPT, про яке йшлося раніше на сторінках нашого порталу при огляді новин Конгресу Європейського товариства кардіологів 2015.
Експертами FDA зроблений мета-аналіз 56 799 пацієнтів. Отримали однакову частоту смерті від усіх причин при вживанні клопідогрелю\аспірину протягом 12 місяців і довше(6,7% випадків) проти використання обох препаратів або тільки аспірину протягом 6 місяців або менше (6,6% випадків).

Тривале застосування подвійної антитромбоцитарної терапії також не показало жодного збільшення частоти онкологічних захворювань та пов’язаних з цим несприятливих подій (4.2% проти 4.0%, відповідно) або смерті (0,9% проти 1,1%, відповідно).

Також у документі експерти FDA наголошують, що пацієнти не повинні припиняти прийом клопідогрелю або інші антитромбоцитарні препарати, так як це може призвести до збільшення ризику серцевих подій та тромбоутворення. І знову зауважили про те, що при виборі антитромбоцитарної терапії підхід має бути індивідуалізований.

Джерело…

Share