Провідна система серця

Виконання Вашим серцем функцій по перекачуванню крові залежить від ритму руху крихітних імпульсів, що поступають з верхньої камери серця в нижню.

Ці імпульси розповсюджуються по провідній системі серця, яка задає необхідну частоту, рівномірність і синхронність скорочень передсердя і шлуночків відповідно до потреб організму.

Основний водій ритму, називається синусовим вузлом або вузлом Кис-Фляка, розташовується у верхній частині правого передсердя. Це анатомічне утворення, яке контролює і регулює серцевий ритм відповідно до потреб організму, часом доби і багатьма іншими чинниками, що впливають на людину.

У синусовому вузлі виникають електричні імпульси, які проходять через передсердя, примушуючи їх скорочуватися, до атріовентрикулярного (тобто предсердно-шлуночкового) вузла, розташованого на межі передсердя і шлуночків.

Потім збудження по провідних тканинах розповсюджується в шлуночках, викликаючи їх скорочення. Після цього серце відпочиває до наступного імпульсу, з якого починається новий цикл.

Правильність роботи серця, його ритм, можна перевірити, поклавши руку на серці або вимірюючи Ваш пульс.

Share