Особливості застосування

Після прийому препарату може виникнути кровотеча з травного тракту та активуватися виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

Ацетилсаліцилова кислота може спричинити напад задишки у пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму.

У зв’язку з тим, що ацетилсаліцилова кислота та її метаболіти виділяються в сечу, підвищується ризик небажаних ефектів у пацієнтів з порушеннями функції нирок.

Під час довготривалого лікування з застосуванням великих доз ацетилсаліцилової кислоти може розвинутися анемія, спричинена дефіцитом заліза або небажаною дією на нирки; у таких випадках слід періодично перевіряти функцію нирок та гематокрит.

У пацієнтів з ювенільним ревматоїдним артритом, системним червоним вовчаком та супутніми ураженнями печінки токсичність саліцилатів підвищується; таким пацієнтам слід перевіряти функцію печінки.

Препарат слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з гіпопротромбінемією в анамнезі, дефіцитом вітаміну К, тромбоцитопенією та у тих, хто перебуває на терапії антитромботичними препаратами.

У зв’язку зі зниженням коагуляції крові та великим ризиком кровотечі прийом ацетилсаліцилової кислоти слід припинити за 5 – 7 днів до планового хірургічного втручання.

Рекомендується припиняти прийом саліцилатів за 24 – 48 годин до застосування великих доз метотрексату шляхом внутрішньовенних інфузій (див. розділ “Взаємодії”).

Застосовувати з обережністю, якщо у хворого: кровотеча зі статевих органів, надмірна менструальна кровотеча, наявність внутрішньоматкових контрацептивних засобів, подагра, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Під час лікування ацетилсаліциловою кислотою не слід вживати алкогольні напої, оскільки при цьому зростає ризик небажаних ефектів з боку травного тракту.

У пацієнтів віком старше 65 років ацетилсаліцилову кислоти слід застосовувати у менших дозах та з більшими інтервалами. У цих пацієнтів частіше вникає подразнення слизової оболонки шлунку та кровотеча травного тракту, крім того, у них також може змінюватися фармакокінетика ацетилсаліцилової кислоти.

Застосування ацетилсаліцилової кислоти у дітей до 12 років на фоні гіпертермії у випадках вірусної вітряної віспи або грипу може спричинити розвинення синдрому Рейє.

Share