Побічні дії

Після застосування ацетилсаліцилової кислоти спостерігались такі побічні дії:

Травний тракт

Порушення травлення, печія, відчуття тяжкості у епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея, відсутність апетиту, біль у шлунку, кровотеча, ушкодження слизової шлунка, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. У 15% пацієнтів, які застосовували ацетилсаліцилову кислоту протягом довгого часту, виникали виразки шлунка.

Печінка

Гостре, тимчасове ушкодження печінки, фокальний некроз клітин печінки, болісність та збільшення печінки, особливо у пацієнтів, які страждають на ювенільний ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, ревматичну хворобу або мають ушкодження печінки в анамнезі; підвищення активності амінотрансфераз в сироватці, лужної фосфатази, концентрації білірубіну, зниження концентрації тромбоксану.

Слух

Шум у вухах, тимчасова втрата слуху. Шум та дзвін у вухах є першими симптомами отруєння саліцилатами.

Нирки

Альбумінурія, наявність лейкоцитів та еритроцитів у сечі, нефропатія з некрозом ниркових сосочків. У випадку передозування: значне зниження кліренсу креатиніну або гострий некроз ниркових канальців з порушенням функції нирок.

Шкіра

Різні види висипу на шкірі, у рідких випадках – пухирі або пурпура, кровотеча зі слизових оболонок та навіть токсичний колікваційний епідермічний некроз.

Кров

Лейкопенія, тромбоцитопенія, апластична анемія, агранулоцитоз, еозинопенія, пурпура, дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові.

Система кровообігу

Набряк легенів екстраміокардіального походження, який головним чином виникає при хронічному або гострому отруєнні.

Реакції гіперчутливості

Кропив’янка, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, риніт, сльозотеча, шок. У 0,3% населення та 20% пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму або хронічну кропив’янку, розвивається гіперчутливість до ацетилсаліцилової кислоти. У випадках гіперчутливості небажані явища можуть розвинутися у межах 3 годин після прийому таблетки.

Інші

Порушення зору.

Share