Чи обмеження солі впливає на виживання?

sil

Стаття увійшла до десятки кращих 2015 року за версією Американського коледжу кардіологів. Вживання солі не впливає на смертність чи поширеність серцево-судинних подій серед осіб похилого віку. Дослідження було опубліковане цього року у журналі JAMA: Internal Medicine.

В дослідженні Health ABC, розпочатому в 1997 році, вчені проаналізували вживання солі 2 642 особами віком 71-80 років. Критерієм виключення була наявність труднощів при ходьбі чи щоденній активності, когнітивні чи мовні порушення та серцева недостатність в анамнезі. При першому візиті, вчені зареєстрували рівні споживання солі серед учасників за дапомогою анкетування. Протягом 10 років спостереження 34% пацієнтів померли, у 29% розвинулись серцево-судинні події, у 15%- серцева недостатність.

Результат дослідження показав відсутність зв’язку між рівнем вживання солі та 10-смертністю, частотою розвитку серцево-судинних подій чи серцевої недостатності. Крім того, не було і доказів того, що вживання солі менше 1500 мг / добу краще ніж 1,500-2,300 мг / добу. Але шкідливість незначно зростала, коли особи вживали більше 2300 мг / добу, особливо серед жінок і афроамериканців.

Автори зазначають, можливо анкета-опитувальник щодо вживання солі в раціоні має певні обмеження, але отримані результати доводять , що потрібно більше даних, щоб створити окремі рекомендації для літніх людей.

Джерело…

Share