Чи потрібен скринінг холестерину серед осіб низького серцево-судинного ризику віком до 40 років ?

news_20.05

Новий аналіз “шукає” відповіді

“Повторний скринінг рівня холестерину серед осіб низького серцево-судинного ризику віком до 40 років марнотратний, і може зумовити непотрібне лікування”,- кажуть автори дослідження, опублікованого 15 травня 2017 року в журналі the Annals of Internal Medicine.

Існує невідповідність рекомендацій щодо скринінгу пацієнтів низького серцево- судинного ризику. Так, за даними 2016 US Preventive Services Task Force (USPSTF) за відсутності серцево-судинного ризику контроль ліпідограми варто проводити з 35 років серед чоловіків і з 45 років серед жінок. Але рекомендації 2013 American College of Cardiology (ACC)/American Heart Association (AHA) радять починати скринінг з 20 років та повторювати що 4-6 років залежно від факторів ризику.

Новий аналіз даних реєстру National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES) (1999 –2012) та оцінка 10-ти річного серцево-судиного ризику калькулятором ACC/AHA ASCVD показав: серед осіб що не палять та мають нормальний артеріальний тиск, тільки 0,09 % чоловіків до 40 років та 0,04% жінок віком до 50 років мали підвищений ССР за шкалою ASCVD. Проте, серед обстежуваних 2,9 % мали рівень ЛПНЩ понад 4,9 ммоль / л (190 мг / дл), що є порогом для діагностики спадкової гіперхолестеринемії.

Тож, автори вважають, що перший скринінг варто проводити, що б виявити цих 3% популяції, серед яких раннє лікування важливе. А повторні дослідження непотрібні чи навіть можуть шкодити. Автори апелюють до відсутності доказів безпеки та ефективності вживання статинів з метою первинної профілактики серед осіб середнього віку.

Детальніше…

Share