Чи раптова смерть завжди раптова?

new

В половині випадків є предвісники. У пацієнтів середнього віку симптоми-предвісники, особливо загрудинний біль і утруднення дихання, виникали протягом 4 тижнів до раптової зупинки кровообігу як мінімум у 50% випадків. При цьому дані симптоми зазвичай ігнорувалися. Результати нового дослідження виявились несподіваними, довівши, що раптова смерть не така вже і “раптова”, як вважалося раніше. У чоловіків і жінок частота симптомів не відрізнялася, але самі симптоми мали гендерні особливості.

Орегон SUD – велике проспективне дослідження, до якого ввійшли 839 пацієнтів у віці від 35 до 65 років з раптовою зупинкою кровообігу,яким було можливо оцінити наявність продромальних симптомів.

Серед 839 пацієнтів у 430 пацієнтів (51%) відзначався як мінімум один симптом протягом 4 тижнів до зупинки серця. У чоловіків і жінок дані симптоми зустрічалися з однаковою частотою – в 50% і 53% випадків відповідно. Симптоми починалися більш, ніж за годину до зупинки серця у-80% пацієнтів; однак у 147 з даних пацієнтів симптоми виникли швидше, ніж за 24 години до зупинки серця. Серед них у 93% були повторні епізоди симптомів протягом доби до раптової зупинки кровообігу.

Основним симптомом була біль у грудях. У 76% пацієнтів відзначалася інтермітуюча типова стенокардія. Ще 18% пацієнтів мали утруднення дихання. У чоловіків частіше відзначався біль у грудях, а у жінок – утруднення дихання (Р <0,001).

Джерело…

Share