Добрі справи допомагають подолати стрес

1440181818_82471cb3c0df3d2105162c0d7b742a7a

Альтруїзм чи самолікування? У житті кожної людини виникає велика кількість стресових ситуацій, проте в ході нового дослідження вчені зі Школи медицини Єльського університету довели, що такий простий акт доброти, як дарунки людям, які цього потребують, повністю нівелюють негативний вплив стресу.

У ході даного дослідження вчені попросили 77 учасників (вік 18-44 року) протягом 14 днів в онлайн-режимі щодня звітувати про свій емоційний стан (за шкалою від 1 бала («дуже погано») до 100 («чудово»)). В кінці дня кількість стресових епізодів підраховували і визначали щоденний рівень стресу. Звітували учасники і про всіх скоєні добрі вчинки, якими б незначними вони не здавалися на перший погляд. Дослідники відзначили, що ті учасники, які допомагали оточуючим протягом дня, повідомляли про кращий емоційний стан, ніж ті, які цього не робили.

Дослідники були здивовані тим, який сильний вплив можуть давати навіть незначні щоденні вчинки. Автор роботи, доктор Емілі Анселлом (Емілі Ansell) прокоментувала отримані результати: “допомагаючи кому-небудь, ми допомагаємо самі собі. Навіть невеликі хороші вчинки, здійснені для інших, допоможуть поліпшити настрій в самі напружені дні.”

Джерело УМЧ. За матеріалами “Clinical Psychological Science”.

Share