Дослідження FOCUS: про переваги політаблетки на Європейському конгресі кардіологів.

Предметом дослідження стала ефективність політаблетки при лікуванні та профілактиці кардіоваскулярних ускладнень у пацієнтів після інфаркту міокарда.

“Поліпілл” – капсула, що містить комбінацію кількох найбільш поширених препаратів,які призначаються пацієнтам зі патологією судин серця і головного мозку. Дослідження FOCUS мало дві послідовні стадії.

FOCUS I включало 2118 пацієнтів з 5 країн світу, які перенесли ІМ. Серед них була вивчена прихильність до лікування. Середній рівень цього показника серед учасників FOCUS I склав 45,5%. При цьому рівень прихильності серед тих хто палить,веде малорухомий спосіб життя, має вік більше 50 років та за призначення мусить приймати близько 10 препаратів, був значно нижчим. Також негативний вплив на прихильність чинить факт призначення ліків лікарем загальної практики (не кардіологом); в приватних медичних центрах; низький рівень освіченості.

FOCUS II – рандомізоване дослідження ефективності політаблетки за участі 695 з пацієнтів 4 країн світу. Період спостереження 9 міс. Учасників розділили на основну і контролу групи. Досліджувані отримували фіксовану комбінацію аспірину (100 мг), симвастатину (40 мг) і рамиприла (2.5, 5 або 10 мг) у вигляді однієї капсули або окремо. Проводився контроль серцево-судинних ускладнень. Через 9 міс. спостереження прихильність до терапії в основній групі склала 68%, в ​​контрольній – 59%. За результатами прямого підрахунку таблеток: в основній групі 92% пацієнтів зберегли прихильність до лікування, в контрольній групі – 84%.

Професор Valentin Fuster пояснив, що дослідження FOCUS продемонструвало значне поліпшення показника прихильності до лікування при використанні полі таблетки порівняно зі стандартною терапією. Дослідження ІІ фази триває. Вчені досліджують відмінності в ефективності, безпеці та економічній доцільності двох терапевтичних підходів.

Джерело…

Share