Антиаритмічні препарати

Загальні питання
andriy251
Повідомлень: 1
З нами з: 18 лютого 2010, 17:16
П.І.Б.: Zhvyrevych
Місто: Kalush
Спеціалізація: cardiology

Антиаритмічні препарати

Повідомлення andriy251 » 18 лютого 2010, 22:28

Шановний Віталій , справа в тому що новокаїнамід вже заборонений до використання на догоспітальному етапі і може бути використаний лише в умовах стаціонару!
Vitaliy
Повідомлень: 34
З нами з: 27 грудня 2009, 15:06

Антиаритмічні препарати

Повідомлення Vitaliy » 20 лютого 2010, 16:30

В форумі ЕКГ в темі "Надшлуночкові порушення ритму" питання застосування антиаритмічних препаратів вийшло за межі теми. тому воно перенесено в загальний форум.
Мова зайшла про те, що на теперішінй час назріло питання про перегляд стандартів догоспітального етапу. При фібриляції та тріпотінні передсердь в практичній діяльності (саме в практичній!) аміодарон все більше витісняє новокаінамід. Ймовірно, що в нових стандартах догоспітального етапу в цих випадках новокаінамід не буде згадуватись навіть як альтернативний препарат.
І от питання лікування випадку, який розглядався в форумі ЕКГ в темі "Надшлуночкові порушення ритму", підводить до думки, що у випадку виникнення першого епізоду фібриляції передсердь необхідно на догоспітальному етапі проводити лише симптоматичну терапію, направлену на стабілізацію гемодинаміки та зменшення частоти скорочень шлуночків при тахікардії, а відновлення синусового ритму проводити вже в умовах стаціонару. Це буде найбільш доцільно, хоча й збільшить кількість госпіталізацій. Адже відомо, що далеко не всі хворі з вперше виниклим епізодом фібриляції/тріпотіння передсердь (який не пройшов самостійно, без втручання медичних працівників) потрапляють в стаціонар.
* * * * *
На цю інформацію надійшло повідомлення від пана Андрія (приведене вище).
Vitaliy
Повідомлень: 34
З нами з: 27 грудня 2009, 15:06

Re: Антиаритмічні препарати

Повідомлення Vitaliy » 20 лютого 2010, 17:16

Шановний пане Андрію!
Медики бригад швидкої та невідкладної медичної допомоги на жаль (чи на щастя) ще можуть користуватись наказом МОЗ України від 17.01.2005 р. № 24 «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Медицина невідкладних станів"». А цей наказ ще не забороняв застосування новокаїнаміду на догоспітальному етапі.
Я написав «на щастя» через те, що в умовах кризи новокаїнамід, який вдвічі дешевший за кордарон, залишається іноді єдиним альтернативним препаратом при відсутності кордарону або його індивідуальній непереносимості. Розумію, що це суперечить сучасним вимогам. Однак хворій людині допомагати треба. Тому і виникають ситуації, коли
Маємо те, що маємо.
Zharinov
Повідомлень: 23
З нами з: 09 лютого 2010, 14:36
П.І.Б.: ZharinovOJ
Місто: Kyiv
Спеціалізація: Card

Re: Антиаритмічні препарати

Повідомлення Zharinov » 21 лютого 2010, 22:34

Проблема всіх обговорень оптимальної антиаритмічної терапії у хворих з пароксизмами ФП полягає у прагненні створити алгоритм, прийнятний для будь-якої ситуації. Звідси - категоричне заперечення можливості застосування новокаїнаміду (хоча цей препарат входить до переліку засобів припинення пароксизму ФП у рекомендаціях 2006 р., клас IIb-B) і, навпаки, рекомендація частіше призначати аміодарон (хоча цей препарат не так швидко відновлює ритм, що дуже незручно у практиці медицини невідкладних станів). До речі, потрібно уточнити, яким саме нормативним документом новокаїнамід заборонено призначати на догоспітальному етапі.
Думаю, що спеціальні рекомендації для догоспітального етапу створити не так просто. Насамперед потрібно оцінити доцільність відновлення ритму, показання для госпіталізації, попередній досвід застосування антиаритміків. Деякі хворі "рятуються" лише новокаїнамідом, і це неможливо заперечити. Думаю, що основна проблема лікування цих хворих - не помилкове введення новокаїнаміду "швидкою допомогою", а невикористані можливості превентивної (причому не лише медикаментозної) терапії, нерідко - невірний вибір загальної стратегії ведення хворих (наполегливе відновлення ритму чи сповільнення частоти серцевих скорочень).
avdeev

Re: Антиаритмічні препарати

Повідомлення avdeev » 08 вересня 2010, 21:52

Интересует такой препарат как дронедарон. Кто-нибудь может использовал, какие впечатления?
Черняга Уляна
Повідомлень: 9
З нами з: 11 січня 2010, 12:38
П.І.Б.: Черняга Уляна Петрівна
Місто: Львів
Спеціалізація: Кардіологія
Місце роботи: ---
Посада: ---

Re: Антиаритмічні препарати

Повідомлення Черняга Уляна » 24 вересня 2010, 23:51

Так. Раніше його пацієнти привозили з Канади, зараз маємо і у нас - Мультак. Враження досить позитивні, правда ще досвіду не вистачає. Він добре тримає ритм, правда це також не панацея, буває всяко. Для пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози та МА - препарат вибору, лише дорогувато - 600 грн\місяць. В мене є вже пацієнтів 30, переноситься добре

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість