Бета-блокатори

Загальні питання
Yurij

Бета-блокатори

Повідомлення Yurij » 27 травня 2010, 17:20

Питання до шановних учасників форуму: яким бета-блокаторам ви надаєте перевагу в Вашій клінічній практиці, та чому?
zhasmin
Повідомлень: 36
З нами з: 15 березня 2010, 18:48
П.І.Б.: Sokolovanm
Місто: Kiev
Спеціалізація: cardiology

Re: Бета-блокатори

Повідомлення zhasmin » 27 травня 2010, 18:08

Надаю перевагу бісопрололу: зручно приймати (1 раз на добу), зручне титрування дози, найменше побічніх дій. Але у деяких випадках незамінним є корведілол.
Dmytro

Re: Бета-блокатори

Повідомлення Dmytro » 30 травня 2010, 22:14

В пацієнтів зі синусовим ритмом найчастіше застосовую бісопролол через високу селективність, ефективність в зниженні АТ та ЧСС, одноразовий прийом, суттєву доказову базу. При наявності фібриляції передсердь і/або суттєво зниженої ФВ надаю перевагу карведілолу через найсуттєвішу доказову базу та ефективність саме в цій групі пацієнтів. Інші препарати застосовую значно рідше.
Zharinov
Повідомлень: 23
З нами з: 09 лютого 2010, 14:36
П.І.Б.: ZharinovOJ
Місто: Kyiv
Спеціалізація: Card

Re: Бета-блокатори

Повідомлення Zharinov » 05 вересня 2010, 22:03

Не зовсім погоджуюся з думкою щодо вибору карведилолу при ФП. Взагалі, при аритміях (особливо в гострих ситуаціях) серед бета-блокаторів найчастіше використовується метопролол. Не випадково саме цей препарат рекомендований для швидкого зниження ЧСС у європейських рекомендаціях 2010 року. У стабільних хворих з ХСН ішемічної або неішемічної етіології найчастіше застосовується бісопролол, а при декомпенсації і/або різко зниженій ФВЛШ - карведилол. Але варто згадати, що бета-блокатори краще "працюють" (покращують прогноз виживання) у хворих з ХСН із збереженим синусовим ритмом, ніж з ФП (приклад - дослідження CIBIS II). З цього не випливає, що їх не потрібно призначати при поєднанні ХСН з ФП, і особливо - в пацієнтів з гіпер- або нормотензією.
oryshchyn
Повідомлень: 4
З нами з: 30 серпня 2010, 19:24
П.І.Б.: Орищин Неля Дмитрівна
Місто: Львів
Спеціалізація: кардіологія
Місце роботи: Львівський обласний кардіологічний центр
Посада: лікар

Re: Бета-блокатори

Повідомлення oryshchyn » 07 грудня 2010, 23:31

Надаю перевагу бісопрололу при артеріальній гіпертонії та ІХС, СН при нормо- та гіпертензії,
при СН із тенденцією до гіпотензії - перевага карведілолу. Доводиться консультувати кардіологічних пацієнтів перед несерцевими операціями - для зменшенння операційного ризику, профілактики аритмій, ішемічних подій - перевага також за бісопрололом (особистий досвід і доказова база).
osbarabash
Повідомлень: 4
З нами з: 21 грудня 2010, 20:38
П.І.Б.: Барабаш Оксана Степанівна
Місто: Львів
Спеціалізація: кардіологія
Місце роботи: НМЦ св. Параскеви
Посада: лікар з УЗД

Re: Бета-блокатори

Повідомлення osbarabash » 23 січня 2011, 13:48

Щодо вибору між бісопрололом і карведілолом у пацієнтів із стійкою артеріальною гіпертензією, то надаю перевагу останньому препарату. Карведілол є потужний альфа- і бета-адреноблокатор, що дає можливість знижувати артеріальний тиск у гіпертензивних пацієнтів, особливо у поєднанні з ІХС. Незамінний карведілол у пацієнтів із зниженою ФВ. Щодо бісопрололу, то він не володіє таким гіпотензивним ефектом. Бісопролол більше використовую у пацієнтів із синусовим ритмом із нормотензією або м'якою гіпертензією. Щодо метопрололу, то ретардні форми цього препарату використовую для профілактики епізодів надшлуночкової тахікардії, у пацієнтів із гіперфункцією щитовидної залози.

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість