Сторінка 1 з 1

Бета-блокатори

Додано: 27 травня 2010, 17:20
Yurij
Питання до шановних учасників форуму: яким бета-блокаторам ви надаєте перевагу в Вашій клінічній практиці, та чому?

Re: Бета-блокатори

Додано: 27 травня 2010, 18:08
zhasmin
Надаю перевагу бісопрололу: зручно приймати (1 раз на добу), зручне титрування дози, найменше побічніх дій. Але у деяких випадках незамінним є корведілол.

Re: Бета-блокатори

Додано: 30 травня 2010, 22:14
Dmytro
В пацієнтів зі синусовим ритмом найчастіше застосовую бісопролол через високу селективність, ефективність в зниженні АТ та ЧСС, одноразовий прийом, суттєву доказову базу. При наявності фібриляції передсердь і/або суттєво зниженої ФВ надаю перевагу карведілолу через найсуттєвішу доказову базу та ефективність саме в цій групі пацієнтів. Інші препарати застосовую значно рідше.

Re: Бета-блокатори

Додано: 05 вересня 2010, 22:03
Zharinov
Не зовсім погоджуюся з думкою щодо вибору карведилолу при ФП. Взагалі, при аритміях (особливо в гострих ситуаціях) серед бета-блокаторів найчастіше використовується метопролол. Не випадково саме цей препарат рекомендований для швидкого зниження ЧСС у європейських рекомендаціях 2010 року. У стабільних хворих з ХСН ішемічної або неішемічної етіології найчастіше застосовується бісопролол, а при декомпенсації і/або різко зниженій ФВЛШ - карведилол. Але варто згадати, що бета-блокатори краще "працюють" (покращують прогноз виживання) у хворих з ХСН із збереженим синусовим ритмом, ніж з ФП (приклад - дослідження CIBIS II). З цього не випливає, що їх не потрібно призначати при поєднанні ХСН з ФП, і особливо - в пацієнтів з гіпер- або нормотензією.

Re: Бета-блокатори

Додано: 07 грудня 2010, 23:31
oryshchyn
Надаю перевагу бісопрололу при артеріальній гіпертонії та ІХС, СН при нормо- та гіпертензії,
при СН із тенденцією до гіпотензії - перевага карведілолу. Доводиться консультувати кардіологічних пацієнтів перед несерцевими операціями - для зменшенння операційного ризику, профілактики аритмій, ішемічних подій - перевага також за бісопрололом (особистий досвід і доказова база).

Re: Бета-блокатори

Додано: 23 січня 2011, 13:48
osbarabash
Щодо вибору між бісопрололом і карведілолом у пацієнтів із стійкою артеріальною гіпертензією, то надаю перевагу останньому препарату. Карведілол є потужний альфа- і бета-адреноблокатор, що дає можливість знижувати артеріальний тиск у гіпертензивних пацієнтів, особливо у поєднанні з ІХС. Незамінний карведілол у пацієнтів із зниженою ФВ. Щодо бісопрололу, то він не володіє таким гіпотензивним ефектом. Бісопролол більше використовую у пацієнтів із синусовим ритмом із нормотензією або м'якою гіпертензією. Щодо метопрололу, то ретардні форми цього препарату використовую для профілактики епізодів надшлуночкової тахікардії, у пацієнтів із гіперфункцією щитовидної залози.