Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Загальні питання
Сергій
Повідомлень: 2
З нами з: 09 січня 2011, 15:56
П.І.Б.: Грабовський Сергій Сергійович
Місто: Львів
Спеціалізація: терапевт
Місце роботи: Львів
Посада: дільничий терапевт

Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Повідомлення Сергій » 10 січня 2011, 13:08

Всім привіт! Цікавить яка тивалість часу надання реанімаційних заходів хворому в клінічній смерті і який документ це регламентує? Наперед вдячний!
Vitaliy
Повідомлень: 34
З нами з: 27 грудня 2009, 15:06

Re: Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Повідомлення Vitaliy » 10 січня 2011, 21:16

Реанімаційні заходи треба проводити до відновлення ефективної гемодинаміки та дихання або до появи ознак біологічної смерті. На Київській станції швидкої медичної допомоги документовано випадок ефективної реанімації через 40 хв. від початку клінічної смерті. У колег документовано випадок ефективної реанімації через 2 години. Те ж саме приведено за посиланням http://meduniver.com/Medical/Neotlogka/366.html.

Першою ознакою біологічної смерті може бути «кошаче око», але під час проведення реанімаційних заходів прийнято орієнтуватись на плями гіпостазу. Початкові ознаки гіпостазу можуть з’явитись вже через 30 хв., тому тривалість безуспішних реанімаційних заходів – не менше 30 хв. При прижиттєвих ознаках стазу безуспішна реанімація може бути коротшою. В цих випадках орієнтуються на відсутність ефекту від самих реанімаційних заходів і від адреноміметиків. В той же час, при відкритому масажі серця реанімаційні заходи можуть бути продовжені і вирішуються питання про штучний кровообіг за допомогою апарату. Таким чином, в операційній і на вулиці при ДТП з ознаками пошкоджень, які несумісні з життям, тривалість реанімаційних заходів може бути різною (в останньому випадку реанімаційні заходи найчастіше проводяться з урахуванням ситуації).

Втім, серед учасників форуму є інструктор ALS Юрій Шиманський. Запрошуємо до діалогу!
Сергій
Повідомлень: 2
З нами з: 09 січня 2011, 15:56
П.І.Б.: Грабовський Сергій Сергійович
Місто: Львів
Спеціалізація: терапевт
Місце роботи: Львів
Посада: дільничий терапевт

Re: Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Повідомлення Сергій » 11 січня 2011, 11:00

А чи є якийсь документ чи закон який це регламентує бо ніяк не можу знайти а дуже потрібно?
bombastus
Повідомлень: 7
З нами з: 14 жовтня 2010, 22:34
П.І.Б.: Юрій Шиманський
Місто: Краків
Спеціалізація: анестезіологія та інтансивна терапія
Місце роботи: Клініка нейрохірургії
Посада: лікар

Re: Тривалість часу надання реанімаційних заходів

Повідомлення bombastus » 03 лютого 2011, 19:35

Чітких часових рамок для проведення реанімаціх не визначено. Поки в пацієнта утримується фібриляція шлуночків, варто проводити реанімацію. В асистолії - після виключення усіх зворотніх причин зупинки кровообігу та застосування лікування (наприклад, зігрівання пацієнта в гіпотермії, виключення електролітних порушень. тампонади перикарду) можна визнати недоцільність продовження реанімації, якщо лікування впродовж 20 хвилин не принесло результату. Проте, якщо введено тромболітичний препаратб то варто продовжувати реанімації до часу, поки він не подіє - тобто 40-60 хвилин, в гіпотермії дитина витягнута з води на масажі, а потім на ECMO провела кілька годин, вижила без жодних неврологіс=чних дефіцитів і хожила до школи зі своїми ровесниками. У кожному випадку рішення приймається індивідуально.

Повернутись до “Загальний форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість