Сторінка 1 з 1

Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Додано: 10 січня 2011, 13:08
Сергій
Всім привіт! Цікавить яка тивалість часу надання реанімаційних заходів хворому в клінічній смерті і який документ це регламентує? Наперед вдячний!

Re: Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Додано: 10 січня 2011, 21:16
Vitaliy
Реанімаційні заходи треба проводити до відновлення ефективної гемодинаміки та дихання або до появи ознак біологічної смерті. На Київській станції швидкої медичної допомоги документовано випадок ефективної реанімації через 40 хв. від початку клінічної смерті. У колег документовано випадок ефективної реанімації через 2 години. Те ж саме приведено за посиланням http://meduniver.com/Medical/Neotlogka/366.html.

Першою ознакою біологічної смерті може бути «кошаче око», але під час проведення реанімаційних заходів прийнято орієнтуватись на плями гіпостазу. Початкові ознаки гіпостазу можуть з’явитись вже через 30 хв., тому тривалість безуспішних реанімаційних заходів – не менше 30 хв. При прижиттєвих ознаках стазу безуспішна реанімація може бути коротшою. В цих випадках орієнтуються на відсутність ефекту від самих реанімаційних заходів і від адреноміметиків. В той же час, при відкритому масажі серця реанімаційні заходи можуть бути продовжені і вирішуються питання про штучний кровообіг за допомогою апарату. Таким чином, в операційній і на вулиці при ДТП з ознаками пошкоджень, які несумісні з життям, тривалість реанімаційних заходів може бути різною (в останньому випадку реанімаційні заходи найчастіше проводяться з урахуванням ситуації).

Втім, серед учасників форуму є інструктор ALS Юрій Шиманський. Запрошуємо до діалогу!

Re: Тивалість часу надання реанімаційних заходів

Додано: 11 січня 2011, 11:00
Сергій
А чи є якийсь документ чи закон який це регламентує бо ніяк не можу знайти а дуже потрібно?

Re: Тривалість часу надання реанімаційних заходів

Додано: 03 лютого 2011, 19:35
bombastus
Чітких часових рамок для проведення реанімаціх не визначено. Поки в пацієнта утримується фібриляція шлуночків, варто проводити реанімацію. В асистолії - після виключення усіх зворотніх причин зупинки кровообігу та застосування лікування (наприклад, зігрівання пацієнта в гіпотермії, виключення електролітних порушень. тампонади перикарду) можна визнати недоцільність продовження реанімації, якщо лікування впродовж 20 хвилин не принесло результату. Проте, якщо введено тромболітичний препаратб то варто продовжувати реанімації до часу, поки він не подіє - тобто 40-60 хвилин, в гіпотермії дитина витягнута з води на масажі, а потім на ECMO провела кілька годин, вижила без жодних неврологіс=чних дефіцитів і хожила до школи зі своїми ровесниками. У кожному випадку рішення приймається індивідуально.