Нові ЕКГ для обговорення!Синусова тахікардія?

Sorokivsky
Повідомлень: 8
З нами з: 10 січня 2010, 13:45

Нові ЕКГ для обговорення!Синусова тахікардія?

Повідомлення Sorokivsky » 31 серпня 2014, 23:15

Пацієнтка віком 65 років зі скаргами на епізодичні перебої в роботі серця. Відчуття перебоїв швидше описує як “короткочасні зупинки в роботі серця”. Скарг, як і б відповідали епізодам тахікардії не заявляє. Серйозних органічних захворювань з боку серцево-судинної системи немає.
Пацієнтці проведено холтерівське моніторування ЕКГ. Нижче представлені основні результати.
ЕКГ 1. Епізод звичайного синусового ритму
Зображення
ЕКГ 2. Передсердна бігемінія, загалом за добу зафіксовано понад 20 000 передсердних екстрасистол.
Зображення
ЕКГ 3. Прокинувшись зранку пацієнтка відразу різко встала з ліжка. Зареєстровано короткочасний (декілька секунд) артефакт, який виник від напруження м’язів, зміни натягу проводів приладу ХМ ЕКГ, зміни положення тіла.
Зображення
ЕКГ 4. Далі зареєстровано збільшення ЧСС до 150 уд/хв (в спокої було 70 уд/хв) із зміною конфігурації зубця Р, вкороченням інтервалів PQ і QT. Треба звернути увагу, що на цьому малюнку від різкої зміни положення тіла відведення V5 відображається у верхній частині ЕКГ, а V1 – в нижній.
Зображення
ЕКГ 5. Збільшення ЧСС до 150 уд/хв. тривало біля 10 секунд, після чого відбулася поступова нормалізація ЧСС, конфігурації зубця Р, інтервалу PQ. Сегмент ST і зубець Т дещо змінені, що може бути пояснене як зміною положення тіла, так і попередньою короткочасною тахікардією. Через 20-30 секунд графіка ST і Т нормалізувалася.
Зображення
В цій ситуації турбує питання: чи це звичайна реакція ЧСС і графіки ЕКГ на раптове навантаження і зміну положення тіла (різке вставання з ліжка) і ми спостерігаємо на ЕКГ синусовий ритм, чи, все-таки, маємо справу з автоматичною передсердною тахікардією з періодами розігріву і охолодження?
zhasmin
Повідомлень: 36
З нами з: 15 березня 2010, 18:48
П.І.Б.: Sokolovanm
Місто: Kiev
Спеціалізація: cardiology

Re: Нові ЕКГ для обговорення!Синусова тахікардія?

Повідомлення zhasmin » 15 вересня 2014, 20:20

Якщо порівняти зубці Р передсердних екстрасистол і зубці Р при тахікардії, то вони різні. Тому більше схильна думати, що це епізоди синусової тахікардіі.

Повернутись до “Форум ЕКГ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість