Гіпердіагностика синдрому подовженого інтервалу Q-T та необґрунтоване лікування.

new

Імплантацію кардіовертерів-діфібриляторів (ІКД) у пацієнтів з синдромом подовженого інтервалу Q-T часто проводять необґрунтовано. Тай сам синдром часто діагностують помилково – до такого висновку в ході нового дослідження прийшли вчені Клініки Мейо (Mayo Clinic), Рочестер , США. Результати роботи опубліковані в журналі “Heart Rhythm”.

Істинний синдром подовженого інтервалу Q-Т є досить рідкісною патологією. Вторинно інтервал Q-Т може подовжуватись при застосуванні певних ліків, порушеннях електролітного обміну та інших неспецифічних станах.

У ході виконаної роботи вчені проаналізували дані 1227 пацієнтів , у яких фахівці підозрювали наявність синдрому подовженого інтервалу Q-Т. У 670 (54,6%) з них діагноз ретроспективно підтверджений, у 557 (45,4%) – ні. Вчені відзначили, що 170 пацієнтам (14% з усієї когорти) імплантований ІКД, причому 157 з них входили до групи з підтвердженим захворюванням, а 13 – ні, більше того, у них не було діагностичних критеріїв, які є показанням для невідкладного імплантації кардіовертера- дефібрилятора. Тільки у 22% пацієнтів ІКД був встановлений за I класом рекомендацій.

Коментуючи дану роботу, Доктор Чарльз І. Берул з Університету Джорджа Вашингтона (George Washington University), США, зазначив, що він вражений кількістю пацієнтів, яким помилково діагностований синдром подовженого інтервалу Q-T та частотою безпідставної імплантації ІКД. Поки не існує стандартів для діагностики синдрому подовженого інтервалу Q-Т, діагноз не повинен ґрунтуватися виключно на виявленому подовженні інтервалу за відсутності інших ознак захворювання.

Першочергово, при синдромі застосовують бета-блокатори і лівосторонню симпатичну денервацію. Тільки після цього, можна замислюватися про імплантацію водія ритму, однак таке лікування слід розглядати як останній можливий варіант. Необхідно пам’ятати, що цей крок, особливо для пацієнтів молодого віку, несе довічні ризики, і тому рішення про установку ІКД має бути ретельно виваженим.

Джерело…

Share