INTERSTROKE: 10 факторів ризику 90 % інсультів.

За даними масштабного австралійського дослідження з дизайном “випадок- контроль” вчені виділили ряд модифікованих факторів ризику, що пояснюють розвиток близько 90% випадків інсульту.

Найсуттєвіший вплив чинять артеріальна гіпертензія, рівні ліпідів, відсутність фізичної активності, куріння і нераціональне харчування. Додатковими факторами ризику інсульту стали високий показник співвідношення окружності талії і стегон, наявність цукрового діабету, зловживання алкоголем, психологічний стрес і / або депресія і захворювання серця.

Ці дані були отримані в ході другого етапу дослідження INTERSTROKE, що включив більше 27011 пацієнтів, з них 13604 хворих з інсультом і 13 407 відповідних за віком і статтю – контрольна група. Середній вік пацієнтів в INTERSTROKE склав 62 роки, у тому числі 1559 пацієнтів віком до 45 років. Щодо типу інсульту, у дослідження ввійшли 10 349 пацієнтів з ішемічним інсультом і 3039 пацієнтів з внутрішньомозковими крововиливами.

Серед пацієнтів з ішемічним інсультом: відзначалися втричі вища частота артеріальної гіпертензії і вдвічі більша частота реєстрації підвищеного показника співвідношення аполіпопротеїну В / аполіпопротеїн А1, в порівнянні з групою контролю. У пацієнтів з ішемічним інсультом в порівнянні з контролем відзначався більш високий рівень кардіологічних захворювань, а також частіше зустрічалися куріння, ожиріння, малорухливий спосіб життя і нераціональне харчування.

Серед пацієнтів з внутрішньомозковим крововиливом: частота артеріальної гіпертензії була у вісім разів вищою в порівнянні з контрольною групою. Тривале куріння, ожиріння, погане харчування, зловживання алкоголем і психологічні стреси також зустрічались значно частіше у хворих з внутрішньомозковим крововиливом в порівнянні з контрольною групою.

За матеріалами огляду журналу “Medicine Review”.

Джерело…

Share