Перші прояви інфаркту

Вміння розпізнати перші ознаки інфаркту міокарда можуть стати у пригоді не лише Вам самим, але й людям, які живуть поруч.

Хворих, у яких розвинувся інфаркт міокарда, зазвичай найбільше турбує сильний біль за грудиною, який носить пекучий або стискаючий характер. Біль найчастіше проводиться (іррадіює) в ліву руку, плече, нижню щелепу. Проте доволі часто зустрічаютьсь атипові (незвичні) варіанти хвороби, коли відзначається біль у верхній частині живота, нижній щелепі або лівому плечі. Найнебезпечнішою є безбольова форма інфаркту міокарда, при якій біль відсутній.

Необхідно знати, що у разі розвитку інфаркту міокарда болі характеризуються значною тривалістю (понад 20 хвилин) і застосування нітрогліцерину суттєвого полегшення не приносить. У такому випадку часто спостерігаються відчуття браку повітря (задишка), холодний піт, слабкість, ломота в руках, страх смерті, які виникають і під час незначного фізичного навантаження і у стані спокою. У важких випадках задишка виходить на перший план і турбує хворого більше, ніж біль.

Хочемо наголосити, що розвиток інфаркту міокарда може супроводжуватися зомлінням , болями в животі, блюванням, появою аритмій чи падінням тиску.

З цього далеко неповного переліку Ви бачите, яким різноманітним та підступним може бути інфаркт. Більше того, варто відзначити, що прояви повторного інфаркту можуть бути відмінними від попередніх.

Що потрібно зробити у разі появи описаних вище проявів?

1. Негайно викликати “швидку допомогу”
2. Припинити будь-які фізичні навантаження
3. Краще сісти, ніж лягти
4. Прийняти таблетку нітрогліцерину під язик
5. Розжувати таблетку аспірину (325-500 мг).

Значення негайної доставляння пацієнта до спеціалізованої лікарні неможливо переоцінити.

Втрата часу в медицині – це найбільша втрата.

Пам’ятайте! Для інфаркту міокарда характерне так зване “терапевтичне вікно”, яке триває 6-12 годин від початку болів. У цей період можна практично повністю відновити уражену ділянку серцевого м’яза. Не втратьте цей шанс!

Швидкий тест CITO TEST Troponin I, CK-MB, Myoglobin визначає білки, що вивільняються в кров при інфаркті міокарда. Як тільки їх концентрація в крові перевищує пороговий діагностичний рівень тест реагує появою додаткової смужки. Це швидкий імунохроматографічний метод (зчитування результатів проводиться уже через 10 хвилин), він простий у використанні, не потребує ніякого додаткового обладнання і його проведення можливо у будь-яких умовах. Наявність такого тесту у Вашій домашній аптечці допоможе лікарю вчасно поставити діагноз і зберегти дорогоцінний час.

Share