Кардіоверсія вернакалантом та ібутилідом.

various pills; Shutterstock ID 107186762; PO: The Huffington Post; Job: The Huffington Post; Client: The Huffington Post; Other: The Huffington Post

Порівняння ефективності медикаментозної кардіоверсії. Ліки, на жаль, не зареєстровані в Україні, але активно використовуються з метою медикаментозної кардіоверсії фібриляції та тріпотіння передсердь(ФП, ТП) в країнах Європи.

Результати дослідження нещодавно обговорювались на науковій сесії Американської асоціації серця.

Рандомізовано 100 пацієнтів з нещодавно виникшим пароксизмом ФП, які поступили в приймальне відділення спеціалізованої установи. На коротких (не більше двох) інфузії вернакаланта (3 мг / кг, 2 мг / кг) або ібутилід (1 мг / кг) вчені фіксували час до кардіоверсії, частоту кардіоверсії, несприятливі події та інші параметри.

Медіана часу від ФП до відновлення синусового ритму склала 10 хвилин у пацієнтів на вернакаланті порівняно з 26 хвилинами у пацієнтів на ібутиліді (Р = 0,02).

Крім того, частота успішної кардіоверсії протягом 90 хвилин склала 69% в групі вернакаланта в порівнянні з 43% у групі ібутиліду (P = .01). Ніяких серйозних побічних ефектів не було відмічено в жодній групі.

Джерело…

Share