Мігрень як маркер коронарних подій

overview-migraine-general

За результатами аналізу Nurses’Health Study II наявність мігрені є маркером коронарних подій і серцево-судинної смерті. У жінок, які страждають на мігрень спостерігається підвищення ризику розвитку серцево-судинних захворювань на 50% (ВР 1.50; P < 0.01).

Хоча зв’язок між наявністю мігрені та ризиком інсульту добре відомий, в попередніх дослідженнях були отримані суперечливі результати.

Раніше було показано, що наявність мігрені у жінок віком від 45 років асоціювалося з підвищенням ризику розвитку серцево-судинних захворювань і серцево-судинної смерті. Однак дане підвищення ризику було виявлено лише у жінок, які перед нападом відзначали ауру – дана підгрупа пацієнтів становить 30% від усіх людей, які страждають на мігрень.

У жінок, що мають мігрень частіше зустрічалася артеріальна гіпертензія, підвищення рівня холестерину, сімейний анамнез розвитку ГІМ до 60 років і показник індексу маси тіла від 30 кг / м2 і вище. Всі зазначені фактори були враховані в мультиваріантному аналізі. Також були проведена корекція на вік, прийом аспірину, ацетамінофену, НПЗП, замісної гормональної терапії, оральних контрацептивів і статус куріння. Останні два чинники, як відомо, значно підвищують ризик інсульту у жінок з мігренню.

Питання ефективної терапії залишається відкритим, додатковий аналіз дослідження WHS показав, що застосування аспірину у жінок з мігренню і аурою призводив до підвищення ризику ГІМ.

Джерело…

Share