Нові ліки для лікування гіперкаліємії.

various pills; Shutterstock ID 107186762; PO: The Huffington Post; Job: The Huffington Post; Client: The Huffington Post; Other: The Huffington Post

“Майбутнє” консервативної медицини. Як відомо, гіперкаліємія часто виникає у пацієнтів з хронічною нирковою та серцевою недостатністю.

А також, як наслідок прийому інгібіторів ренін-альдостеронової системи.

Досі не існувало ефективної терапії, що могла б корегувати рівень калію. А ризик гіперкаліємії лімітував ефективне лікування при збільшенні рівня смертності.

“Гіперкаліємія є передвісником смерті … особливо у осіб без попереднього захворювання нирок. Навіть помірна гіперкаліємія пов’язана зі збільшенням ризику смерті в 10 раз”, – зазначає дослідник, проф. Р. Агарвал.

Першочергова стратегія зниження рівня калію при гіперкаліємії: оцінити швидкість клубочкової фільтрації, видалити провокуючі фактори, у тому числі, деякі НПЗП, і рекомендувати пацієнту дієту з низьким вмістом калію.

Перший препарат, що дозволить знижувати рівень калію нещодавно одобрений експертами FDA – Patiromer (Veltassa, Relypsa). У 3 фазі дослідження OPAL-HK препарат ефективно знижував рівень калію у пацієнтів з захворюваннями нирок, що приймали блокатори ренін-ангіотензин-альдостеронової системи порівняно з групою плацебо.

Джерело…

Share