Нові рекомендації щодо тактики діагностики та лікування пацієнтів з гострою та хронічною серцевою недостатністю 2016.

Guidelines

21-24 травня в Флоренції, Італія відбувся конгрес зі серцевої недостатності 2016 Європейської асоціації кардіологів. (European Society of Cardiology (ESC) Heart Failure 2016.)

Серед обговорень результатів клінічних досліджень, увага учасників була прикута до презентації оновлених рекомендації щодо тактики діагностики та лікування пацієнтів з гострою та хронічною серцевою недостатністю 2016.

Серцевою недостатністю(СН) хворіє близько 1-2% дорослого населення в розвинених країнах. Після 55 років ризик захворіти становить 33% для чоловіків та 28% для жінок. Протягом року, 17% госпіталізованих та 7% амбулаторних пацієнтів помирає. Найчастіше від раптової смерті чи погіршення перебігу СН.

Про найважливіші оновлення за матеріалами інтрев’ю голови робочої групи проф. П. Поніковські:

1. Опираючись на результати дослідження PARADIGM-HF, препарат LCZ696 вперше включений до рекомендацій. (прим. Автора: LCZ696 – комбінований препарат (БРА+інг.неприлізину), що в дослідженні показав зменшення смертності та госпіталізації у пацієнтів з СН та зниженою ФВ порівняно з еналаприлом. Препарат забезпечує комбіноване блокування ренін-ангіотензинової системи).

2. Професор П. Поніковські зазначає: “після тривалих дискусій ми внесли препарат до документу, з рекомендацією заміни ін. АПФ на LCZ696 у цільових груп, які досліджувались в PARADIGM-HF.”

3. Внесено нову категорію серцевої недостатності: СН з середньою ФВ- 40-49%, (HFmrEF – heart failure with mid-range ejection fraction). За словами авторів, це буде стимулювати вчених проводити дослідження з цією групою пацієнтів. Адже,немає доказової бази для пацієнтів цієї категорії. Дана категорія є проміжною між тими, хто має СН і знижену ФВ ЛШ (40%; reduce ejection fraction (HFrEF))) та пацієнтами зі СН та збереженою ФВ ЛШ (50%; preserved ejection fraction (HFpEF))

4. Кардіо-ресинхронізуюча терапія тепер протипоказана пацієнтам з тривалістю QRS менше 130 мс. Дослідження EchoCRT показало збільшення смертності в цій групі.

5. А також в документі запропонований новий алгоритм діагностики хронічної СН, що базується на оцінці ймовірності розвитку патології. За словами авторів, буде особливо корисний для лікарів загальної практики.

6. Отже, новий документ створений, щоб запобігти, відтермінувати СН чи подовжити тривалість та якість життя пацієнтів з СН. Для цього запропоновані базові підходи: антигіпертензивна терапія, статини для пацієнтів з ІХС чи її високим ризиком,та емпагліфлозин для пацієнтів з ЦД 2 типу , що є першим протидіабетичним засобом, що зменшує частоту госпіталізацй з приводу СН у пацієнтів високого ризику (прим. автора емпагліфлозин –пероральний цукрознижуючий препарат, що працює шляхом підвищення екскреції глюкози з сечею.)

Професор П.Поніковські підсумовує: “Серцева недостатність стає захворюванням, яке ми можемо попереджувати та лікувати. Впровадження нових рекомендацій дає новий шанс пацієнтам досягти позитивних результатів.”

Джерело…

Share