Перший документ про передсердні кардіоміопатії !

photo

Документ представили та обговорили на CARDIOSTIM – EHRA EUROPACE 2016.

Перший документ – консенсус про ПЕРЕДСЕРДНІ КАРДІОМІОПАТІЇ (EHRA / HRS / APHRS / SOLAECE; прим.- абревіатура організацій, що уклали документ) чекає на публікацію одночасно в EP-EURCE, HeartRhythm і the Journal of Arrhythmia.

Голова робочої групи Проф. А. Goette сказав: “Передсердні кардіоміопатії потенціюють розвиток фібриляції передсердь, яка є найбільш поширеним порушення серцевого ритму. Вони також можуть призвести до утворення передсердних тромбів і, як наслідок, інсульту. Тож, це має важливе клінічне значення”.

Коротко про головне:

• Є кілька документів щодо шлуночкових кардіоміопатій, але досі немає єдиної думки щодо передсердних кардіоміопатій. Цей глобальний документ -консенсус є важливим кроком вперед.

• У документі міститься перше визначення і класифікація передсердних кардіоміопатій. Передсердна кардіоміопатія – будь-який комплекс структурних, архітектурних, скорочувальних або електрофізіологічних змін, що впливають на передсердя та потенціюють клінічні прояви.

• Це перша спроба відокремити передсердну патологію.

• Описуються тригери фібриляції передсердь: мутації, застійну серцеву недостатність, обструктивне апное сну, ліки, старіння, гіпертонію, ожиріння і діабет. В документі йдеться також про те, як запобігти або відстрочити виникнення ФП.

• Обговорюються також ДВІ ТЕОРІЇ РОЗВИТКУ ФП: незалежних електричних імпульсів, що виникають у передсердях, проти розвитку аритмії внаслідок функціонування кількох «роторів».

• Стійка ФП зумовлює електричне ремоделювання. При короткому анамнезі зміни зворотні, але чим довше триває аритмія тим значніше ремоделювання.

• Також, в документі обговорили місце Ехо-КГ як скринінгового методу діагностики передсердних кардіоміопатій; КТ- діагностики тромбозу вушка ЛП перед РЧА та перспективи впровадження біомаркерів при ФП.

Джерело…

Share