Пішов з життя академік Дзяк Георгій Вікторович (1945-2016)

SONY DSC

Iз глибоким сумом сповіщаємо, що 24 листопада 2016 року на 72-му році пішов з життя Георгій Вікторович Дзяк — видатний український вчений,ректор ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (1996-2016), академік Національної академії медичних наук України, член Президії Національної академії медичних наук України, видатний український вчений та організатор медичної освіти, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор.

Академік Дзяк Георгій Вікторович був всесвітньо відомим ученим у галузі терапії та кардіології. Ним досліджено механізми адаптації хворих з ревматичними вадами серця, охарактеризовано типи порушень легеневого та серцевого кровообігу, запропоновано нові способи профілактики і лікування хворих на ревматизм, досліджено особливості порушень функції серця при гіпертонічній та ішемічній хворобах серця та вадах серця у різних вікових групах. Під його керівництвом розроблені сучасні стандарти та настанови щодо ішемічної хвороби серця, атеросклерозу, тромбоемболії, артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності, які широко застосовуються у практичній медицині. За визначні наукові досягнення у 1997 році його було обрано дійсним членом Національної академії медичних наук України.

За його ініціативи була створена Університетська клініка Дніпропетровської медичної академії. За роки його подвижницької лікарської діяльності він особисто надав медичну допомогу не одному десятку тисяч хворих, які завжди будуть пам’ятати його як Лікаря від Бога.

Георгієм Вікторовичем Дзяком була підготовлена блискуча плеяда вчених та лікарів, які працюють в України й далеко за її межами. Під його керівництвом виконано понад 90 кандидатських та докторських дисертацій. Результати наукових досліджень академіка Дзяка Г.В. відображено у понад 500 наукових публікаціях, 40 монографіях, підручниках, навчальних посібниках, чисельних патентах на винаходи та наукові відкриття. Влада та люди високо цінували високі людські та професійні якості академіка Дзяка Г.В. Він був неодноразово відзначений високими урядовими нагородами: орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (1997), ІІ ступеня (2001), медаллю «За заслуги в охороні здоров’я» імені М.Д. Стражеска (2001). Відзначений Почесними грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. Академік Дзяк Г.В. був нагороджений золотою медаллю Альберта Швейцера за великі заслуги у справі гуманізму та медицини, орденом «Святого Станіслава» IV ступеня (2001). Його було обрано академіком Нью-Йоркської академії наук (1998) та Академії медицини Польщі (1998).

Дзяк Г.В. був членом Європейського кардіологічного товариства, заступником голови Асоціації кардіологів України, дійсним членом Петровської академії наук та мистецтв Росії, міжнародної професорської асоціації. Він був Почесним громадянином м. Дніпро, почесним членом Української федерації вчених.

За матеріалами.

Редакція порталу «Укркардіо» висловлює щирі співчуття родині, друзям, колегам та учням Георгія Вікторовича. Світла пам’ять.

Share