Препарати кальцію та серцево-судинні ризики.

кальцій

На порталі Medscape опубліковано аналіз найбільшого дослідження

Вплив препаратів кальцію, кальцієвих добавок на серцево-судинну систему активно обговорюється в наукових колах. І на нашому порталі неодноразово цитувались великі дослідження даного питання. Вивчення безпеки препаратів актуальне, адже вони часто використовуються при остеопорозі, а корекції дієти часто недостатньо в літніх людей.
На порталі Medscape опубліковано аналіз найбільшого дослідження, що включає півмільйона пацієнтів та підтверджує безпеку вживання препаратів кальцію. Кальцієві добавки не збільшують серцево-судинний ризик навіть після поправки на вік, індекс маси тіла та вживання інших ліків. Ризик не збільшується і при сумісному застосуванні зі замісною гормональною терапією у жінок.

Дослідження було представлено на Всесвітньому конгресі остеопорозу, остеоартриту і захворюваннях опорно-рухового апарату, що відбулася в Малазі, Іспанія, 14-17 квітня 2016 року.

Автор дослідження резюмує: “Завдяки аналізу даних, ми мали можливість вивчити це питання в 500000 британських чоловіків і жінок середнього та більш старшого віку. Наші результати свідчать про те, що добавки кальцію – з або без вітаміну D не збільшують ризик розвитку серцево-судинних подій”.

Джерело…

Share