Псоріаз та аневризма черевного відділу аорти.

завантаження

Встановлено зв’язок між псоріазом та ризиком розриву черевного відділу аорти.

Результати нового датського дослідження свідчать про зв’язок між тяжкістю псоріазу та ризиком розриву аневризми черевного відділу аорти. Достатньо даних, щоб вже сьогодні говорити про існуючий зв’язок між псоріазом і станом серцево-судинної системи.

Розрив черевного відділу аорти – ургентний стан, що може мати смертельні наслідки, при цьому, не маючи жодним симптомів до маніфестації.
Вчені проаналізували дані Датського національного реєстру за період 1997-2011 рр. Загалом вибірка містила дані 59 423 хворих на псоріаз легкого і 11 566 – важкого ступеня. Пацієнтів спостерігали до моменту встановлення діагнозу аневризми черевного відділу аорти, переїзду за межі країни, смерті або закінчення періоду спостереження.

Якщо поширеність аневризми черевного відділу аорти в популяції становила 3,72 випадки на 10 тис. людино-років, то серед осіб з легким і важким псоріазом цей показник склав 7,3 і 9,87 на 10 тис. людино-років відповідно. Скоригований коефіцієнт захворюваності серед пацієнтів з важким псоріазом перевищував загальнопопуляційний на 67%. Тому вчені наполягають на необхідності навчання осіб з цим шкірним захворюванням правильному стилю життя з метою зниження впливу модифікованих факторів ризику на серцево-судинну систему.

Зв’язок між псоріазом і станом серцево-судинної системи став відомий не так давно. Проте сьогодні важко розмежувати, що є наслідком, а що причиною: особи з важким псоріазом схильні до ожиріння та цукрового діабету- захворювань, які також є факторами ризику розвитку серцево-судинної патології. Однак викликає псоріаз ці патології, або ж він є їх наслідком і вони сприяють погіршенню його тяжкості? Це питання залишається відкритим.

За матеріалами УМЧ.Джерело…

Share