Рекомендації щодо антикоагуляції у пацієнтів з неклапанною ФП, які підлягають хірургічним втручанням.

Guidelines

Колегією Американського коледжу кардіологів оприлюднено переглянуті рекомендації щодо антикоагуляції у пацієнтів з неклапанною ФП, які підлягають хірургічним втручанням: від екстракції зуба до «великої хірургії».

І незабаром, кажуть дослідники, лікарі матимуть мобільний додаток, доступний біля ліжка хворого, щоб визначити: коли переривати антикоагулянти перед операцією, чи використовувати міст з парентеральних антикоагулянтів, коли починати знову пероральні антикоагулянти після процедури.

Тільки в Північній Америці більше 250 тис. чоловік з неклапанною ФП підлягають хірургічним втручанням. Документ сформований для планових процедур, проте є дані і для ургентних випадків.

У пацієнтів з кількістю балів за шкалою CHA2DS2-Vasc 4 і менше не потрібно використовувати парентеральний антикоагулянтний міст. Тоді як у пацієнтів з показником 7-9 балів за шкалою CHA2DS2-Vasc чи після тромбоемболічної події – міст повинен використовуватись обов’язково. Щодо пацієнтів проміжного ризику, ймовірно, не потрібно (окрім пацієнтів після перенесених тромбоемболічних подій).

В документі особливий акцент зроблено на використанні прямих оральних антикоагулянтів (ПОАК; дабігатран,рівароксабан, ендоксабан, апіксабан). Зі слів автора, багато лікарів, не розуміючи фармакінетики ліків, часто використовують мости. Тоді як, в сучасній клінічній практиці, практично єдина ситуація коли необхідний міст при ПОАК – відсутність самостійного ковтання.

Очікуємо появу безкоштовного додатку для iPhone та Android вже в лютому 2017.

Джерело…

Share