Шлуночкові аритмії та профілактика раптової смерті: нові рекомендації ESC 2015.

photo

Хоча показник серцево-судинної смерті знизився в країнах з високим рівнем доходу, на серцево-судинні захворювання припадає близько 17 млн смертей щорічно, 25% з яких – раптова серцева смерть (РСС).

Перша частина документа, яка містить 14 розділів, охоплює епідеміологію та майбутні перспективи для профілактики РСС. В інших розділах широко обговорюється терапія шлуночкових порушень ритму, у тому числі фармакотерапія, імплантація пристроїв і інтервенційне лікування.

Окремий розділ містить рекомендації для пацієнтів зі спадковими синдромами первинних аритмії, у тому числі синдрому подовженого інтервалу QT, вкороченого QT, Бругада та ранньої реполяризації.

У наступному розділі – аритмії у дітей і дорослих з вродженими вадами серця.
Рекомендації для окремих груп населення (спортсменів, вагітних, людей з обструктивним апное сну, пацієнтів зі синдромом Вольфа-Паркінсона-Уайта.

Новий розділ детального скринінгу сімей, в яких сталася раптова смерть.

За винятком бета-блокаторів, керівні принципи підкреслюють, що наявні в даний час антиаритмічні препарати не було показано в рандомізованих дослідженнях, щоб бути ефективним в первинному лікуванні пацієнтів з небезпечними для життя VA або в профілактиці ВСС, в той час як кожен препарат має значний потенціал для викликаючи несприятливі події, у тому числі про-аритмії.

З текстом рекомндацій Ви можете ознайомитись тут.

Share