Спіронолактон при лікуванні гіпертонічної хвороби.

oral-antiplatelet-300x200

Обговорення дослідження PATHWAY 2. В британському дослідженні на чолі з д-ром Вільямсом вивчали вплив спіронолактону на артеріальний тиск при неефективній стандартній антигіпертензивній терапії (АГТ). Резистентна АГ трапляється в кожного 10 пацієнта. А в глобальному масштабі це близько 100 млн. осіб, що знаходяться в зоні особливо високого ризику серцево-судинних подій через тривалий вплив високого АТ на органи мішені. А також тому, що багато з них мають комор бідні патології – ЦД, хронічну ниркову недостатність.

Д-р Б. Вільямс зазначає, що чинні рекомендації пропонують комбіновану антигіпертензивну терапію (інАПФ\БРА, БКК, діуретик), але при відсутності ефекту, наступний крок лікаря практично не відомий.

Дані нерандомізованих досліджень дозволяють припускати ефективність додаткового прийому спіронолактону. У PATHWAY2 були рандомізовані 335 пацієнтів з резистентною АГ на 4 групи додаткового призначення ліків до оптимальної анигіпертензивної терапії (3 препарата в максимально-переносимих дозах): спіронолактон від 25 до 50 мг / добу; доксазозин від 4 до 8 мг / добу; бісопролол від 5 до 10 мг / добу і плацебо. Контроль рівня АТ проводили протягом 12 тижнів. Порівняно з плацебо додавання спіронолактону до трьох препаратів дозволило додатково знизити АТ на 8,7 мм рт. ст., доксазозину і бісопрололу, – на 4,26 мм рт. ст.

Тож, додавання спіронолактону до стандартної лікувальної комбінації (ІнАПФ / БРА, БКК і тіазидний діуретик) дозволило достовірно додатково знизити АТ, до того ж більш суттєво, ніж при прийомі бета-блокатора і доксазозину.

За матеріалами “Здоров’я України”.

Share