VANISH: переваги катетерного лікування рецидивуючої шлуночкової тахікардії.

Heart-Rhythm-2016-Mobile-App-Icon_medium

Результати дослідження оприлюднили на науковій сесії Асоціації серцевого ритму 2016 та в журналі the New England Journal of Medicine.

Як і анонсували, звітуємо про нові дослідження представлені на науковій сесії Асоціації ритму серця 2016.

VANISH trial – рандомізоване дослідження, яке показало перевагу катетерної абляції (КА) рецидивуючої шлуночкової тахікардії(ШТ) порівняно з використанням антиаритміків у пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією та імплантованим кардіовертером – дефібрилятором (ІКД).

За період спостереження – 27,9 міс. частота комбінованої первинної кінцевої точки (смертність, ШТ-шторм чи шок ІКД через 30 днів ) зменшилась на 28 % порівняно з тими, у кого використовували лише високі дози аміодарону чи аміодарон плюс мексилетин (59,1% проти 68,5%; [ВР] 0,72; P = 0,037).

Хоч метод не показав достовірного зниження смертності, це не було завданням дослідження. Тож, як зазначають автори, результати трактувати варто з обережністю. « Але дані беззаперечно вказують на переваги КА при ШТ, особливо, якщо шлуночкові порушення ритму рецидивують на антиаритмічній терапії» – зазначив др. Джон Сепп.

Джерело…

Share