Як преса збільшує поширеність інфаркту міокарда.

ucm293331

Неправдива інформація про статини “працює”. Цікаві дані Датського національного когортного дослідження опубліковані днями в the European Heart Journal.

Коли в медіа з’явилося багато негативної інформації про статини, пацієнти стали на 9% частіше відмовлялись від виконання призначення. А це на 26% збільшило ризик розвитку інфаркта міокарда та на 18% – смертність протягом періоду спостереження.
Фактори асоційовані з відмовою пити статини: чоловіча стать, висока доза ліків, проживання в місті, факт призначення протягом останнього року.

Твердження опосередковане, але наймовірніше картинка з медіа (веб-сайти, радіо, телебачення, журнали, газети) впливає на вибір пацієнта в перші півроку лікування.

Вчені коментують, що результати дослідження аж надто тривожні. Люди припиняють пити статини, опираючись на недостовірні джерела, що часом не правильно трактують інформацію. І це не проходить безслідно.

Автор дослідження, Др. Нордестгард, заявив: “Статини – це історія успіху сучасної медицині; це найефективніший спосіб боротьби зі серцево-судинними хворобами.”

Зі слів авторів, достатньо проаналізувати статистику пошуку Google. 1,140,000 запитів про переваги статинів і 6,480,000 про побічні ефекти.

Джерело…

Share